URRAM - võimaldab lugejatel kasutada nii Elva Linnaraamatukogu  kui ka teiste raamatukogude teenuseid Internetipõhiselt, mis teeb oluliselt mugavamaks vajalike teavikute otsimise, broneerimise ja laenutamise. Teavikuid on võimalik otsida ka sisse logimata, kuid selleks, et näha oma laenutusi ja isikuandmeid ning reserveerida raamatuid, peab kõigepealt sisse logima. Kasutajanime ja parooli saamiseks pöördu oma raamatukogu poole. Keskkonda siseneda on võimalik ka ID-kaardiga. Täpsemat infot URRAMi võimaluste kohta saab kasutusjuhendist.

ESTER Tallinn - Tallinna raamatukogude ühine kataloog

ESTER Tartu - Tartu raamatukogude ühine kataloog

Eesti Rahvusraamatukogu

Elektrooniline Riigi Teataja - siit leiad Riigi Teatajas avaldatud dokumendid, sealhulgas seaduste, määruste ning Vabariigi Valitsuse korralduste terviktekstid

Riigiportaal

Elva linn

Eesti Keele Instituudi e-keelenõu - keelenõuanded

The World Factbook - andmeid maailma riikide kohta

 

Andmebaasid

ISE - humanitaar- ja sotsiaalvaldkonna artiklite bibliograafiaandmebaas, mis sisaldab teavet alates 1995. a. Alates 2. jaanuarist 2009 andmebaasi ei täiendata. Uute artiklite otsimiseks kasuta andmebaasi aadressil: ise.elnet.ee.

DEA - Digiteeritud eesti ajalehed. Võimaldab digitaalselt lugeda vanemaid ajakirjandusväljaandeid  aastaist 1921 – 1944.

ERB - Eesti rahvusbibliograafia andmebaas. Eestis ja eesti keeles mis tahes info kandjal ilmunud raamatud, perioodilised väljaanded, kaardid, noodid, heli- ja videosalvestised.

SAAGA - digiteeritud arhiiviallikad. Veebikeskkond, mis võimaldab kõigil huvilistel tutvuda enimkasutatavate ja huvipakkuvamate Rahvusarhiivi üksustes ja Tallinna Linnaarhiivis säilitatavate arhivaalide digitaalsete koopiatega.

Filmiarhiiv

Eesti filmi andmebaas - andmebaasist leiate informatsiooni ligi 15000 filmi ja filmikroonikapala kohta, mille eesti filmiloojad on saja aasta jooksul teinud. Elektroonilist rahvusfilmograafiat teeb MTÜ Eesti Filmi Andmebaas.

DIGAR- Eesti Rahvusraamatukogu poolt koostatav digitaalne arhiiv

Eesti ajalehtede andmebaas - Eesti Rahvusraamatukogu poolt koostatav digiteeritud ajalehtede andmebaas

BERTA - Eesti rahvakalendri tähtpäevade andmebaas

Eesti ajakirjanduse analüütiline bibliograafia - sisaldab artikleid vanemast perioodikast (20. saj I pool), koostajaks Eesti Kirjandusmuuseum

EEVA - Eesti vanema kirjanduse digitaalne tekstikogu, mis hõlmab tekste alates 13. sajandist kuni 19. sajandi  keskpaigani. Koostajaks TÜ raamatukogu ja Tartu Ülikooli kirjanduse ja rahvaluule osakond, koostööpartneriks on Eesti Kirjandusmuuseum.

ISIK - Eesti biograafiline isiku- ja pseudonüümide andmebaas, koostaja Eesti Kirjandusmuuseum

VEART - sisaldab kirjeid erinevates riikides ilmuvate väliseesti ajalehtede ja olulisemate ajakirjade artiklitest. Koostab Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu.

Eesti õigusbibliograafia BIE - õigusalaste artiklite bibliograafiline andmebaas, koostaja Eesti Rahvusraamatukogu

Kreutzwaldi sajand - 19. sajandi, vanema eesti kirjanduse, rahvusliku ärkamisaja ning rahvuskirjanduse sünnisajandi sündmusi koondav interaktiivne kultuurilooline digitaalarhiiv ja 19. sajandil sündinud eesti ja Euroopa kirjarahva leksikon.  Esmakordselt on siin elektrooniliselt avaldatud eesti rahvuseepose "Kalevipoeg" täistekst.

Eesti rahvaluule andmebaasid - kogutud tekste eesti folkloorist. Andmed vanasõnade, kõnekäändude, mõistatuste, rahvakalendri tähtpäevade jms. kohta.

Estonica - esseistlik teabekogu Eestist. Sisaldab teemasid riik, majandus, haridus, teadus ja loodus.

Rahvatantsude andmebaas - sisaldab hetkel ligi 2000 kirjet. Annab infot tantsu, muusika, helikandja ja audiovisuaalse  teaviku kohta (autorid, seadjad, täispikk pealkiri, aastaarvud, kirjastaja).

Eesti regilaulude andmebaas - sisaldab eesti regilaulude tekste

LORETA - vokaalteoste eestikeelsete tõlgete andmebaas, milles sisalduvad ooperid, oratooriumid, kantaadid, laulud ja liturgilised žanrid.

 

Lugemissoovitusi

raamatulaegas.blogspot.com.ee - lugemissoovitusi lastele ja noortele.

lvkrkraamatublogi.blogspot.com.ee - Lääne-Virumaa Keskraamatukogu soovitab

lugemissoovitus.wordpress.com

Liivametsa lugemised - Rahvusraamatukogu  teadus- ja arenduskeskuse referent M. Liivamets tutvustab eesti uudiskirjandust

Jaan Martinsoni raamatublogi

Sirp

Lahtiolekuajad

Suvekuudel on raamatukogu laupäeviti suletud.

Täiskasvanute osakond:

E-R 11.00-19.00

Lasteosakond:

E-R 11.00-17.00

Internetipunkt:

E-R 12.00-19.00

Iga kvartali viimasel reedel oleme suletud sisetöödeks.

 

Lingid

Elektronkataloog URRAM:

www.lugeja.ee

Tasuta e-raamatud:

www.digar.ee

 kreutzwald.kirmus.ee

Raamatukogu pildid:

www.flickr.com

Veel...